Czy moja koleżanka jest uzależniona od amfetaminy?

Witam, mam w pracy dobrą koleżankę, która "wciąga kreski" a dokładnie amfetaminę. Robi to co ok. 3-4 godziny dziennie i przestaje na tydzień tylko wtedy kiedy stwierdza że przestaje działać i musi zrobić sobie przerwę. Proszę by ograniczyła to bo wiem, że to jest zgubne ale ciągle słyszę to samo "dzisiaj ciężki dzień i muszę się obudzić". Gdy robi sobie przerwy mówi że to był ostatni raz a jednak ciągle do tego wraca....czy ona jest uzależniona? Jak mogę jej pomóc?

Witam. Bardzo prawdopodobne, że jest już uzależniona. Pomóc jej pani może tylko tak, że może jej mówic aby poszła na terapię, zwróciła się po fachową pomoc.