Czy moja waga jest odpowiednia do mojejego wzrostu i wieku??prosze o szybką odpowiedź;D

Mam na imię Kasia. Mam 13 lat, 1 klasa gimnazjum, mam 163 cm wzrostu i ważę 42 kg.. Czy to nie za dużo?

Witam.

Do 18. roku życia prawidłową masę ciała i wzrost wyznaczają tzw. siatki centylowe. Według siatek należna waga dla Pani wzrostu to 53 kg (czyli optymalna). Waga 42 kg mieści się w granicach normy (między 10 a 90 centylem), choć oznacza bardzo szczupłą budowę ciała, zdecydowanie nie waży Pani za dużo.

Pozdrawiam.