Czy moja waga jest w porządku skoro nie odczuwam głodu?

Mam 14 lat, jestem kobietą. Ważę 52 kilogramy i mam 170 cm wzrostu. Myślę, że to o co najmniej 6 kilogramów za dużo. Boję się o siebie, ponieważ od pewnego czasu rzadko jestem głodna, ciągle jestem śpiąca i mi zimno, nie mogę się skupić, a gdy czuje zapach jedzenia robi mi się niedobrze. Proszę o jakieś porady:)

Witam serdecznie.

Twoja masa ciała jest przeciętna- ma ją większość Twoich rówieśniczek, natomiast wzrost jest ponadprzeciętny. Oznacza to, że nie ważysz za dużo- wręcz przeciwnie- masz zbyt małą wagę w stosunku do wzrostu. Nie powinnaś się odchudzać. W Twoim wieku ciało intensywnie się rozwija, a dieta powinna być bogata w substancje odżywcze.

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Nadmierna senność, uczucie zmęczenia i chłodu może mieć związek z anemią i zaburzeniami funkcji tarczycy- powinnaś zgłosić te objawy pediatrze, który zleci odpowiednie badania.

Z pozdrowieniami.