Czy moje choroby mają wspólny mianownik?

Dzień Dobry! Szukam powiązania pomiędzy moimi chorobami, ponieważ mam wrażenie, że gdzieś leży przyczyna, ale do tej pory nikt z lekarzy nie potrafił sobie poradzić z problemem. Może Państwo jesteście w stanie to skonsultować wspólnie. Poniżej objawy: Styczeń 2000 – Sierpień 2011 – cykliczne czerwone krostki na żołędziu, zazwyczaj kilka dni po stosunku leczone przez różnych lekarzy z krótkotrwałym skutkiem. Styczeń 2010 - Lipiec 2010 miałem mocne duszności i stwierdzono astmę. Brałem Telfast, Seretide 50. Sierpień 2010 pojawiły się pierwsze objawy łysienia plackowatego. Wrzesień 2010 - zaczęły zatykać mi się uszy i zbiera mi się jakiś śmierdząca brązowa maź i szczególnie po kontakcie z wodą. Grudzień 2010 - rzuciłem palenie i znikła astma. Marzec 2011 - Sierpień 2011 - miałem jakieś dziwne ataki mocnego swędzenia jąder i podbrzusza. Dodatkowo co jakiś czas (co dwa trzy miesiące) mam jakieś postrzały w barku, nodze, palcu które powstaję bez żadnego urazu. Nie są też skutkiem nadwyrężenia. Powstają bez powodu od 6 lat. Przechodzą mniej więcej po tygodniu. Grudzień 2011 – luty 2012 – po ogoleniu głowy, wyskakują mi wypryski.

Na dzień dzisiejszy mam 37 lat, wiecznie zatkane uszy, krosty i łysienie plackowate na głowie. Szukam lekarza, który fachowo zajmie się problemem bez względu na koszty. Od pół roku nie współżyję z nikim, więc i problem z krostkami zniknął. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Witam!

Opisane objawy sugerują problem alergiczny. Jeśli dotychczas nie było konsultacji z laryngologiem, dermatologiem i alergologiem to warto je wykonać. Zatkane uszy mogą sugerować m.in. zapalenie zatok. Objawy skórne są bardzo różnorodne, jednakże krostki na penisie, zmiany po ogoleniu głowy, świąd pewnych okolicy ciała może wiązać się z odczynem alergicznym. Przyczyna łysienia plackowatego na dzień dzisiejszy nie została wykryta, czasami łysienie plackowate współwystępuje z chorobami o podłożu autoimmunologicznym, ale także bez tego związku. W Pana przypadku nie występują objawy nasuwające podejrzenie choroby autoimmunologicznej. W tej chwili wydaje się, że część z objawów może mieć związek z alergią. Zachęcam do wizyty u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie!