Czy moje ciało będzie szczupłe, jak pozbędę się nadwagi?

Stosuję dietę kopenhaską i nie wiem czemu w drugim tygodniu jej stosowania nie chudnę? :( i czy moje ciało będzie szczupłe (czyli nic mi nie będzie wisieć) jak pozbędę się nadwagi? Pragnę zaznaczyć, iż trzymam się jej bardzo restrykcyjnie, nawet jak nie mam czegoś ze składników to omijam (szpinak raz mi się  zdarzyło, i grzanki nie jadłam i mało soliłam potrawy) schudłam niby 5 kg i koniec :( ważę teraz 90 :( przy wzroście 170. Myślałam, że po zakończeniu tej diety schudnę min 10 kg, zawsze kiedykolwiek stosowałam dietę tzn nie jadłam kolacji zazwyczaj trwało to 3 dni to chudłam 3 kg, nie jadłam wcale 3 dni tylko piłam to 5 kg chudłam a teraz nie mogę ;/ mam 25 lat mam nadzieje ze schudnę bo to jest dla mnie straszne. Pije wodę min 2 litry a brzuch nadal mi nie schodzi dodam iż prawie nic nie ćwiczę, ale to chyba nie jest powód mojego braku spadku z wagi. Nie choruje na żadne choroby. we wtorek kończy mi się  dieta i nie wiem co zrobić by moc dalej chudnąć a czasem nie przytyć, chce jeszcze zaznaczyć iż pragnę normalnie zacząć jeść tylko rzeczy wartościowe i oczywiście ograniczyć do min. słodycze i tłuszcze. (do momentu stosowania tej diety jadłam codziennie słodycze albo prawie codziennie). Proszę o szybką odpowiedz :(

Redakcja abcZdrowie

Sytuacja którą Pani opisuje jest typowa dla diet restrykcyjnych, czyli takich które dostarczają organizmowi bardzo małą ilość kalorii. Jedną z nich jest właśnie (wg mnie bardzo niesłusznie rozsławiona) dieta kopenhaska. Po początkowym dość szybkim i zauważalnym spadku wagi organizm przestawia swój metabolizm broniąc się tym samym przed dalszą utratą kilogramów. Jest to jednym słowem sygnał, że nadeszły ciężkie czasy i trzeba gromadzić zapasy.
Proponuję zastosowanie diety uwzględniającej węglowodany złożone oraz białko, a ograniczającej tłuszcze oraz cukry proste. Posiłki należy spożywać 5 razy dziennie nie dopuszczając do uczucia głodu i tzw. „burczenia” w brzuchu. Około godziny dziennie powinna Pani przeznaczyć na ćwiczenia. Należy jednak mieć świadomość, że i przy tak prowadzonej diecie w pewnym momencie może pojawić się okres, gdy spadek wagi będzie minimalny lub wręcz waga będzie stała w miejscu. Wtedy najczęściej osoba odchudzająca się traci motywację, wraca do starych nawyków żywieniowych i pojawia się tzw efekt jo-jo. Metodą na przełamanie tego okresu jest niewielkie ograniczenie kaloryczności posiłków i dodatkowy wysiłek fizyczny. Sport nie tylko powoduje utratę kalorii, ale też przyspiesza metabolizm powodując, że spadek wagi jest szybszy i bardziej trwały, a ciało staje się bardziej jędrne.

W tym miejscu: http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania znajdzie Pani bardzo przydatne zasady dotyczące skutecznego i zdrowego odchudzania. Pozdrawiam i życzę powodzenia!