Czy moje ciśnienie jest prawidłowe?

Witam. Jestem mężczyzną, mam 19 lat. Od roku miałem różne 'ataki' palpitacji serca i po wielu badaniach które wykluczyły choroby fizyczne stwierdzono nerwicę sercową-lękową z odchyleniem do hipochondrii. Chciałem zapytać czy przy wysiłku, np lekkim biegu ciśnienie np 140/95 jest prawidłowe? Chciałem zapytać też czy ciśnienie podczas większego wysiłku, jakim była np. próba wysiłkowa-ciśnienie 160/80 to ciśnienie prawidłowe przy takim wysiłku?

Witam serdecznie.

Wartości ciśnienia tętniczego krwi po wysiłku, które Pan podał nie są odchyleniem od normy.
Proszę co jakiś czas mierzyć ciśnienie tętnicze krwi w spoczynku. Wartości nie powinna przekraczać 140/90 mmHg. W przeciwnym razie konieczna będzie wizyta u lekarza pierwszego kontaktu.
Pozdrawiam