Czy moje nocne wytryski to objaw choroby?

Witam! Jestem mężczyzną i mam skończone 19 lat. Krępuje i zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie chodzi o to, że mam samoczynne, niekontrolowane wytryski w nocy, które nie ukrywam, że mi się nie podobają. Występują one raz w miesiącu. Moje pytanie jest następujące. Czy to jest normalne i czy trzeba się tym przejmować? Czy trzeba coś z tym zrobić? Jeśli chodzi czy uprawiałem już seks z kobietą to tak, ale myślę że to nie ma żadnego znaczenia w tej sprawie. Z góry dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Opisywane wzwody i nieświadome wytryski nocne to tzw. polucje. Świadczą one o ogólnej witalności i zdrowiu młodego mężczyzny.

Polucji się nie leczy. Częstość ich występowania jest cechą osobniczą. Obserwowane jest jednak zmniejszenie częstotliwości nocnych wytrysków z wiekiem.

Pozdrawiam.