Czy moje objawy to alergia czy problemy z tarczycą?

Witam, od grudnia pojawia się u mnie pokrzywka - obrzęk na powiekach, do tego drobne szorstkie grudki. Ostatnio rozniosło się to już na czoło, okolice nosa, usta. Robiłam testy alergiczne, wyszło mi kilka alergenów - pyłki traw, brzoza, roztocza. Robiłam też testy płatkowe i wyszło, że jestem uczulona na konserwanty - Kathon Cg i Tiomersal. Łykam Loratadynę, kupiłam krem i emulsję do mycia twarzy bez konserwantów, ale to nie pomaga. Puchnę, potem gojenie skóry trwa strasznie długo - łuszczy się, obłazi - istny koszmar, strach się pokazać ludziom, a pracować muszę i jakoś normalnie funkcjonować. W pracy stykam się z chemią odkażającą w dość dużych ilościach i nie wiem czy to też mnie nie uczula (jestem asystentką stomatologiczną). Alergolog twierdzi, że mogą to być tez objawy ze strony tarczycy, ale podstawowe badanie jest ok i USG też. Ratunku! Już nie wie jak sobie z tym radzić - właśnie znów spuchłam i jestem uziemiona w domu.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jeżeli wykonane badania laboratoryjne oraz obrazowe z zakresu tarczycy są prawidłowe to raczej tą przyczynę objawów można wykluczyć.
Natomiast podstawą leczenia alergii jest wyeliminowanie w największym stopniu jakim się da alergenu. Proszę szczegółowo sprawdzić w czym znajdują się składniki, które Panią uczulają.

Jeżeli zastosowane leczenie jest niewystarczające może warto porozmawiać o zmianie terapii ze swoim prowadzącym lekarzem.

Pozdrawiam