Czy moje objawy zgadzają się z objawami anemii?

Senność, zmęczenie i kaszel po małym wysiłku, brak chęci seksu, rozdrażnienie, stres, płacz bez powodu, częste zmiany nastroju, smutek, niska temperatura ciała, niskie ciśnienie zawroty głowy, mocny głód ranem, ból w klatce piersiowej, uczucie braku powietrza (przede wszystkim w nocy w pozycji leżącej potrzebuje głębokich oddechów), świszczący kaszel, zimne kończyny, brak koncentracji, sucha skora, włosy, łamiące się paznokcie, latem podczas opalania, lub zimą gorąca kąpiel - szybkie bicie serca, blada skóra, podczas miesiączki mocny ból w dolnej części pleców i biegunka, zimny pot, budzenie się około 3-5 razy nocą - czasem spocona, czasem napady lęku... Pytam na stronie ponieważ mój lekarz stwierdził, że jestem osobą młodą - 22 lata kobieta. Powinnam jeść zdrowo, dużo sportu, itd. kiedy poprosiłam go o badanie krwi. Nie jem mięsa od 3 lat, od tamtej pory ważę około 3,4 kg mniej, czyli 46. Sporo się nazbierało tych objawów i bardzo przeszkadzają mi w życiu codziennym. Z tego co czytałam moje objawy zgadzają się z objawami anemii i braku cukru we krwi? Z góry dziękuję!
ponad rok temu

Witam!
Oczywiście część z wymienionych przez Panią objawów może wynikać z niedokrwistości - aby jednak potwierdzić lub wykluczyć to rozpoznanie konieczne jest wykonanie morfologii krwi (zwłaszcza, że jest Pani wegetarianką, a co za tym idzie - narażona jest Pani m.in. na niedobór żelaza).

Dobrze by było, aby mimo wszystko raz jeszcze udała się Pani do lekarza rodzinnego, który zbada Panią, zleci wykonanie niezbędnych badań i oceni jaka jest przyczyna opisywanych dolegliwości. Być może część z nich ma, co często zdarza się u młodych osób, podłoże emocjonalne.

Pozdrawiam