Czy moje podniecenie wróci, gdy przestanę się masturbować?

Mam 20 lat i jestem uzależniony od masturbacji. Mam dziewczynę i mam kłopot z seksem, gdyż mój penis nie staje już tak bardzo jak kiedyś. Masturbuję się nawet 2 razy dziennie. Czy jeśli przestanę się masturbować to moje podniecenie znowu będzie normalne z dziewczyną? Z góry dziękuję!

Witam!

Istotnie, nadmierna masturbacja ma wpływ na jakość i w ogóle występowanie wzwodu w trakcie stosunku. Nie wpływa jednak na samo podniecenie w trakcie obecności partnerki. Jeżeli więc podstawowym problemem jest osłabiony wzwód, ograniczenie masturbacji prawdopodobnie z czasem doprowadzi do ustąpienia tej dolegliwości.

Pozdrawiam