Czy moje wyniki morfologii są dobre?

WBC - 6.1, LYM - 2.5, MON - 0.7, GRA - 2.9, LYM% - 41.0, MON%- 11.0, GRA%- 48.0 , RBC- 4.44, HGB- 14.1, HCT- 40.2, MCV- 90.6, MCH- 31.8, MCHC- 35.1, RDW- 12.6, PLT- 198, MPV-8.1, OB po 1 godz 11mm. Badanie moczu: color: others... i na tym coś tak namazane, że nie wiem, co pisze;D, zaczyna się na w... raczej... albo nie wiem, SG: 1,025, PH: 6, LEU: neg, NIT: neg, PRO: neg, GLU: norm, KET: neg, UBG: norm, BIL: neg, ERY: neg, LEU: 3-8 wpw, obfity śluz, liczna flora bakterii nabł. pł mil... wpw... Chyba dobrze napisałam. Czy te badania są dobre? Ostatnio źle się czułam, nie wysypiam się, jestem przed okresem. Czy z tych badań można stwierdzić, że doszło do zapłodnienia... w środę powinnam mieć okres...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wyniki morfologii krwi są prawidłowe poza niewielkim podwyższeniem MCH. Nie ma powodu do niepokoju, jednak warto za 1-2 m-ce powtórzyć badanie sprawdzając, czy nie ma tendencji wzrostowych tego parametru.

W badaniu ogólnym moczu nie powinno być glukozy, więc nie wiem co miałaby oznaczać adnotacja "norm.". Powinna znajdować sie tam "neg." albo wartość liczbowa. Ze wzgledu na tę niejasność warto pokazać wynik lekarzowi, ponieważ obecność glukozy w moczu wymaga dalszej diagnostyki.

Ponadto nieco podwyższona jest liczba leukocytów w moczu, co wraz z obfitym śluzem, obecnością flory bakteryjnej oraz przyspieszonym OB może wskazywać na zakażenie dróg moczowych.

Ze wzgledu na problemy z odczytaniem wyników oraz występujace nieprawidłowości, doradzam wizytę u lekarza.

Na podstawie przedstawionych informacji nie można stwierdzić, czy doszło do zapłodnienia.

Pozdrawiam serdecznie