Czy mojemu dziecku nic nie grozi?

Dzień dobry! Mam takie pytanie: jestem w 7 tyg. ciąży, to moja trzecia, dwie niestety poroniłam, jestem na lekach podrzymujacych ciążę, ale matrwią mnie brązowe upławy, leki biorę już długo. Lekarz twierdzi, że z dzidzią wszystko dobrze, bije serduszko. Proszę o odpowiedz skąd u mnie te ciemne upławy - czy to może po tych lekach? Czy to jest normalne?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Brązowe plamienia są normalnym objawem we wczesnej ciąży, szczególnie jeżeli pojawiają się w terminach, gdzie normalnie wystąpiłaby miesiączka. Proszę brać nadal przepisane leki, oszczędzać się, nie uprawiać sportów, jak najwięcej leżeć. Jeżeli lekarz zaobserwował pracę serca dziecka i ma pani suplementowane hormony to nic złego nie powinno się wydarzyć.

Pozdrawiam serdecznie!