Czy możliwa jest ciąża bez wytrysku?

Witam. Od razu przejdę do sedna sprawy. Wczoraj z moim chłopakiem uprawialiśmy seks. W pewnym momencie zauważyliśmy, że prezerwatywa się zsunęła. Nie umiem określić dokładnie w którym momencie to się stało. Mój chłopak twierdzi, że jego członek był suchy. Nie doszło do wytrysku, ponieważ nie kontynuowaliśmy, jak zobaczyliśmy, co stało się z prezerwatywą. Jakie są szanse na to, że zaszłam w ciążę?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

szanse na ciążę bez wytrysku są raczej nieduże, ale nie można jej z całą pewnością wykluczyć, gdyż w czasie podniecenia, a jeszcze przed wytryskiem może uwalniać się pewna ilość plemników tzw. preejakulat, która teoretycznie może przedostać się do Pani pochwy.

Pozdrawiam.