Czy możliwe jest aby tydzień przed spodziewanym okresem rozpoczęły się dopiero dni płodne?

Cykle mam regularne, 32 dni. Z moich obserwacji wynikało zawsze, że owulacja występuje w połowie cyklu. W styczniu okres mi się spóźnił 4 dni. Okres miałam dostać 14 lutego, lecz zamiast niego dzień wcześniej przestałam zauważać śluz płodny. Teraz moja temperatura jest taka jak po owulacji, ją zawsze miałam. Dodam, że przez cały mój cykl, nie zauważyłam dni płodnych. Proszę o szybką odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Długość cyklu miesiączkowego zależy od wielu czynników, m.in przemęczenia, stresu, infekcji, zmiany diety, wzmożonego wysiłku i innych. Jeżeli w obecnym cyklu doszło do zadziałania jednego z nich istnieje prawdopodobieństwo wydłużenia pierwsze fazy cyklu, a w konsekwencji opóźnienia owulacji i późniejszego zaniku śluzu płodnego.
Jeżeli obawia się Pani, że mogło dojść do zapłodnienia proszę wykonać test ciążowy.
W przypadku niewystąpienia miesiączki po 14 dniach sugerowałabym skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam