Czy możliwe jest zajście w ciążę po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, mam pytanie. Okres miałam 28 stycznia. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne 6 lutego (ponieważ zgubiłam je a nie miałam dostępu aby pójść do ginekologa bo byłam poza obszarem zamieszkania) 9 lutego odbył się stosunek bez zabezpieczenia oraz tego samego dnia wieczorem dostałam krwawienia. Czy jest możliwość, że jestem w ciąży? Zrobiłam hcg i wynik wyszedł <1.00. kolejny stosunek odbył się 17 lutego ponieważ chcę mieć z mężem dziecko. czy powinnam powtórzyć test? Jeśli tak to kiedy? Proszę o pomoc w wyjaśnieniu mi czy jest możliwość czy będę w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Odstawiła Pani tabletki antykoncepcyjne oraz doszło do stosunku bez zabezpieczenia dlatego należy liczyć się z możliwością ciąży.

Wynik beta-hCG z krwi jest wiarygodny po 7-10 dniach od zapłodnienia. Proponuję kolejne wykonanie badania po upływie tego czasu.

Pozdrawiam