Czy możliwe jest, że moja miesiączka się opóźnia na skutek podrózy i stresu?

Boję się, że jestem w ciąży. Dziś mija 28 dzieńcyklu a janiemiesiączkuję. Czułam przez ostatnie kilka dni ból w podbrzuszu. Moje cykle sąnieregularne (spowodowane stresem, zmiana klimatu i diety, lataniem samolotem). W tymmiesiącu byłam w Polsce wrociłam tyzień temu. Nie miałam nigdy cykli dłuższych niż 28 dni. Czy możliwe jest ,ze moja miesiączka się opóźnia na skutek podrózy i stresu czy mogę być w ciaży ?

Elżbieta Rhone

Witam, stres i podróże jak najbardziej mogą spowodować nieregularne miesiączki. Jednak jeżeli współżyła Pani w tym cyklu to przyczyną braku miesiączki może być ciąża. Należy wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki.