Czy możliwe jest, że testy nie wykryły ciąży?

Witam. Od 3 tygodni żyje w dużym stresie, ponieważ boje się, że jestem w ciąży. Ostatnią miesiączkę dostałam 13.11. 29.11. Odbyłam stosunek z chłopakiem bez zabezpieczenia, jednak do wytrysku w ogóle nie doszło. 29.11 dostałam dziwnych niewielkich brązowych plamień (kilka razy zauważyłam też spore skrzepy krwi) trwało to 3 dni.
Mam 21 lat i moje cykle nie są regularne. Jednak w przybliżeniu miesiączkę powinnam dostać około 13.12, a dalej jej nie ma. Robiłam 2 testy ciążowe. Jeden 8.12 z porannego moczu, a drugi 14.12 popołudniu.
Czy możliwe jest, że testy nie wykryły ciąży? Dodam, że ta sytuacja bardzo mnie stresuje i czy stres może mieć wpływ na brak miesiączki.
Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Oczywiście, jeśli przeżywa Pani silny stres, to miesiączka może się opóźniać z tego powodu. Zajście w ciążę po stosunku przerywanym też jest możliwe, ale bardzo mało prawdopodobne. Radzę ponowić test, dla pewności, za kilka dni. Plamienia mogły być wywołane owulacją, ale też np, nadżerką szyjki macicy. Jeśli miesiączka dalej nie będzie się pojawiać mimo braku ciąży, proszę udać się w następnym miesiącu do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie!