Czy możliwe, że nie mam dni płodnych?

Witam, w lutym miałam robiony zabieg usuwania martwej ciąży, do tego wystąpił u mnie zaśniad groniasty. Na szczęście już jest wszystko dobrze, wynik HCG bardzo szybko wracał do normy, teraz ponownie chcę starać się o dziecko. Mam jednak problem z określeniem dni płodnych... w ostatnim przypadku obserwowałam śluz i zaszłam w ciążę. Teraz, niestety, nie zauważyłam by wystąpił śluz wskazujący na dni płodne. Czy to możliwe, żeby móbł się nie pojawić? Czy jest prawdopodobne, że nie wystąpiły dni płodne u mnie? Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeżeli wróciły Pani regularne miesiączki, to prawie na pewno dochodzi u Pani do owulacji, a dni płodne występują na około 14-16 przed miesiączką. Jeżeli nie miesiączkuje Pani regularnie, to do owualcji może nie dochodzić, co może być skutkiem zaburzenia równowagi hormonalnej spowodowanej poronioną ciążą i zaśniadem. W takim przypadku miesiączka powinna wrócić za kilka tygodni, a wraz z nią dni płodne.

Jeśli nie wróci proszę udać się do swojego ginekologa. Jeżeli miesiączkuje Pani regularnie - radzę zwrócić uwagę na śluz w spodziewanym terminie dni płodnych, to jest na około 2 tygodnie przed spodziewaną miesiączką.

Pozdrawiam serdecznie!