Czy możliwe, że to mięśniaki macicy?

Witam.
Mam 18 lat. Jeszcze nie współżyłam. 3 tygodnie temu po dwóch tygodniach od ostatniej miesiączki zaczęłam krwawić. Krwawię do dziś. Byłam u ginekologa, który zdiagnozował zapalenie przydatków. Dostałam antybiotyk, jednak krwawienie nie ustało. Nie jest ono obfite - to raczej plamienie.

Przeczytałam, że podobne objawy dają mięśniaki macicy. Czy możliwe, że właśnie to mi dolega? Dodam, że często bolą mnie plecy w odcinku krzyżowym.
Proszę o pomoc.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Mięśniaki macicy często objawiają się nieprawidłowym krwawieniem. Zmiany te występują jednak najczęściej u kobiet po 30 roku życia. Mało prawdopodobne, by pojawiły się u tak młodej kobiety. Pani lekarz zdiagnozowałby zresztą ten stan w badaniu ginekologicznym, które zapewne miała Pani już wykonane. Krwawienie może być związane z zapaleniem przydatków. Jeśli objaw ten będzie utrzymywać się po zakończeniu leczenia tego zapalenia, Pani lekarz może zdecydować się na dalszą diagnostykę- np. badanie stężenia hormonów we krwi (możliwe, że przyczyną są zaburzenia hormonalne).
Pozdrawiam serdecznie!