Czy możliwe, żebym była w ciąży?

Uprawiałam z partnerem petting 17 lipca, pierwszy dzień miesiączki miałam 10 lipca. Nie wiem czy była obecna sperma, a nie mogę zapytać go o to, ale jakby była możliwe byłoby, że przeniósł mi palcem do pochwy? Niby dostałam okres 21.08 próbując wszystkich sposobów na wywołanie go. Przytyłam kilogram, ale może to być zbieg okoliczności, czasami mam nudności teraz boli mnie żołądek i jestem chora, bolą mnie plecy i mam rozwolnienie. Jakoś 1,5 tygodnia temu z pochwy wydzielał się nie normalny gęsty tylko rzadki śluz. Bardzo się boję, czy mogę być w ciąży? Czy jest to możliwe?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Zatrzymanie krwawienia miesiączkowego jest często pierwszym objawem dokonanego zapłodnienia, zwłaszcza u kobiet zdrowych z prawidłowym cyklem. Należy jednak podkreślić, że u niektórych kobiet w ciąży może pojawić się delikatne krwawienie lub plamienie w okresie kolejno przypadającego krwawienia miesiączkowego. Opisana przez Panią sytuacja gdy na palcach znajdowałaby się sperma mogłaby doprowadzić do zapłodnienia. Objawy, które Pani opisała mogą, ale nie muszą być związane z ciążą.  Aby wykluczyć ewentualną ciążę można wykonać test ciążowy na obecność w moczu hormonu beta-HCG.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl