Czy można jeść ryż z jabłkami i cynamonem na kolację?

Czy ryż z jabłkiem i cynamomnem albo kasza z masłem i solą to dobry pomysł na kolację ok. 19?

Witam.
Zaproponowałabym pieczony ryż z jabłkami, cynamonem i jogurtem naturalnym na podwieczorek. Jeśli chodzi o kaszę, to bez dodatku masła. Szczególnie polecam kaszę gryczaną, ponieważ ma dużą wartość odżywczą. Można ją podawać m.in z mięsem i warzywami.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Kolacja powinna być lekkim i łatwostrawnym posiłkiem. Przy kolacji raczej unikamy węglowodanów i tłuszczy zwierzęcych. Ryż (a szczególnie ryż biały) zawiera sporo węglowodanów, podobnie kasza, więc takie produkty zalecam na obiad a nie na kolację. Masło powinniśmy ograniczać gdyż zawiera dużo tłuszczu pochodzenia zwierzęcego a sól używana w nadmiarze zatrzymuje płyny metaboliczne w organizmie i sprzyja nadciśnieniu.

Podsumowując - nie zalecam tego typu kolacji. Raczej wybiera Pan np twaróg z warzywami, wędlinę drobiową, omlety, jaja, kawałek chudej ryby czy grillowanej piersi z kurczaka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną
tel 506225670

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk