Czy można kochać się w czasie przerwy między tabletkami bez zabezpieczenia?

Witam. Mam bardzo ważne pytanie. Czy robiąc przerwę tygodniową, w której ma wystąpić okres, można kochać się bez zabezpieczenia? Na przykład biorąc ostatnią tabletkę w piątek i od soboty robiąc przerwę, to w sobotę można kochać się bez zabezpieczenia? Czy wtedy jestem nadal zabezpieczona przez tabletki? Czy muszę stosować dodatkową antykocepcję?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli przyjmuje Pani tabletki regularnie, a przerwa nie jest dłuższa niż 7 dni, to zabezpieczenie jest cały czas pełne i stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych nie jest konieczne.