Czy można łączyć leki antydepresyjne i antykoncepcję doustną?

Dzień dobry! Bardzo proszę o odpowiedź na pytania: Czy można łączyć leki antydepresyjne i antykoncepcję doustną? Czy ma to wpływ na zwiększenie masy ciała tzn. czy stosowanie tych leków jednocześnie powoduje tycie? Bardzo dziękuję

Tak, można łączyć leki antydepresyjne i antykoncepcyjne. Masa ciała może się nieznacznie zwiększyć z powodu zatrzymania wody w organizmie. Większy przyrost może być spowodowany wyłącznie spożywaniem większej ilości pokarmów.