Czy można nie mieć łecztaczki?

Witam, mam 19 lat i od roku współżyje z chłopakiem, jednak nigdy nie miałam orgazmu. Nie pomagają nawet pieszczoty mojej "łechtaczki", wiec ostatnio się obejrzałam i zaniepokoił mnie fakt, że chyba jej nie mam... Mam duże wargi sromowe i po ich odsłonięciu jest coś co przypomina łechtaczkę, a może raczej bąbelek i podczas dotyku boli. Czy to jest normalne? Czy można nie mieć łechtaczki?
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Wśród wad wrodzonych układu moczowo-płciowego istnieją także zaburzenia rozwojowe łechtaczki. Jednak w opisanej sytuacji wydaje się, że łechtaczka jest prawidłowo rozwinięta.
Łechtaczka jest narządem bardzo wrażliwym na dotyk, podczas dotyku nie nawilżoną powierzchnią może być bolesna. W stanie spoczynku zazwyczaj jest schowana w napletku, przez co podczas gry wstępnej czy pieszczot oralnych może zaistnieć problem z odnalezieniem jej i poprawną stymulacją.
Nie należy się jednak zniechęcać, czasami potrzebne są odpowiednie techniki stymulacji łechtaczki, a także odpowiednia atmosfera i pozycje w czasie współżycia. Proponuję poeksperymentować i nie robić nic na siłę, czasami delikatna stymulacja dostarcza silniejszych doznań niż zdecydowane ruchy.
Redakcja abcZdrowie.pl