Czy można od kogoś zarazić się boreliozą?

Witam,

od prawie dwóch miesięcy borykam się z bólem kolana. Byłam u różnych lekarzy, ale żaden niczego nie stwierdził. Ostatnio lekarz rodzinny kazał zrobić badania na boreliozę, bo może to jest powodem. Dodam także, że mój mąż ma boreliozę. Czy w jakiś sposób mogłam się zarazić od niego? Dodam także, że mam bóle stóp i palców u rąk i nóg, i jakby gorączka była w kolanach, bóle głowy, trudności ze spaniem albo na zmianę ospałość. Ortopeda stwierdził, że to od kręgosłupa i dał leki, które nie pomogły. Jutro odbieram wyniki na boreliozę.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam!

Borelioza jest jedną z możliwych przyczyn opisanych dolegliwości. Do zakażenia dochodzi w wyniku ukąszenia przez kleszcza, czego mogła być Pani nieświadoma. Boreliozą nie mogła się Pani zarazić od męża.

Wymienione objawy mogą przemawiać też za chorobą z grupy reumatycznych, inaczej okreśłanych jako choroby tkanki łącznej. Kolejną przyczyną są wspomnane zmiany w obrębie kręgosłupa.

W zależności od wyniku testu na obecność przeciwciał w kierunku boreliozy konieczne będzie wdrożenie leczenia lub dalsza diagnostyka, której kierunek musi opierać się na solidnym wywiadzie, uzupełnionym badaniem fizykalnym.

Pozdrawiam