Czy można podać małemu dziecku coś na spokojny sen?

Witam,

Mam pytanie - czy można podać 9-miesięcznemu dziecku coś na spokojny sen? Od kilku miesięcy moje dziecko ciągle budzi się w nocy z płaczem. Może jakbym dała jej coś na uspokojenie, bądź na sen to przespałaby całą noc?

Proszę o radę. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam,

Dzieciom w tym wieku powoli zmienia się rytm snu, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i zadbać o pewną rytualizację spania: stałe pory, pewne zabiegi pielęgnacyjne ułatwiające dziecku sen, takie jak : masażyki twarzy i plecków, kąpiel albo czytanie bajeczek. Prosze pamiętać, że są dzieci, które zasypiają bardzo szybko i nie mają problemów ze snem w nocy, ale są też takie, które potrzebują tego snu znacznie mniej. Jednak jeśli trudności w zasypianiu i spaniu są niepokojące, to warto udać się do lekarza pediatry i poprosić o pomoc, może nawet o konsultację z alergologiem lub neurologiem, ponieważ przyczyny trudności w spaniu mogą mieć podłoże medyczne.

Pozdrawiam!