Czy można podczas jednej wizyty wyjąć i założyć nową wkładkę domaciczną?

Ginekolog poinformował mnie, że aby założyć nowa wkładkę domaciczną po usunięciu tej, którą posiadam (C**** t) musi dojść do menstruacji i dopiero w czasie następnej miesiączki może założyć mi nową wkładkę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Takie postępowanie (wskazane przez ginekologa) przy wymianie wkładki wewnątrzmacicznej wydaje się być bezpieczniejsze.

Ponadto najkorzystniejszym momentem zakładania wkładki są ostatnie dni miesiączki ze względu na rozwarcie kanału szyjki macicy