Czy można pracować jako informatyk ze stwierdzoną jaskrą?

Mam 30 lat, od półtorej roku mam stwierdzoną jaskrę. Co miesiąc odwiedzam okulistę i regularnie zakrapiam oczy. Zmieniam pracę i czeka mnie wizyta u lekarza medycyny pracy. Czy lekarz może nie podpisać zgody na wykonywanie pracy w charakterze informatyka (praca przy komputerze powyżej 4 godzin), jeśli powiem mu o mojej jaskrze?

Witamy serdecznie,

Jaskra jest chorobą przewlekłą. Trudno jednak w życiu codziennym uniknąć sytuacji, które zwiększają ryzyko wzrostu ciśnienia śródgałkowego. Mimo wszystko jednak czymś zupełnie innym jest praca zawodowa. Wprawdzie dobrze leczona jaskra (bez cech progresji - przy zachowanej ostrości wzroku, przy braku zmian progresywnych w polu widzenia) nie jest przeciwwskazaniem do wykonywania np. pracy informatyka, lecz najlepiej byłoby, by ryzyko potencjalnej progresji choroby ocenił lekarz okulista lub specjalista medycyny pracy. Proszę zatem nie ukrywać przed lekarzem choroby. Może to tylko potem odbić się na Pańskim zdrowiu.