Czy można przedawkować witaminę D3?

Witam, w badaniu krwi wyszedł mi podwyż. wapń , niewiele bo przy normie 10.20 mam 10,27 (bardzo mnie to martwi),cholesterol całk192 (nomra do 190, ), hdl - 58, ldl 116, trójglicerydy 95. Niepokoją mnie te wyniki. Dodam żejestem pod wpływem stresu ostanio , glukoza 108 przy normie 99.Badam teraz glukometrem cukier w domu i na czczo wyniki mam 90-100.Ciśnienie zawsze ok 110-75, wzrost 170 cm,waga 57 kg. Tsh i usg tarczycy w zeszłym roku i wszystko było ok. Zażywam preventic,mogłam przedawk d3?

Można przedawkować wit D. Nie wydala się ona z moczem, ale kumuluję w wątrobie. lipidy nie są złe. Gorzej z poziomem glukozy. Powinno się powtórzyć badanie w laboratorium np za mc - ale na to badanie trzeba być choć 10 godzin na czczo. Proszę nie mierzyć cukru na glukometrze. Glukometr służy do monitorowania leczenia choroby tj cukrzycy, a nie do jej rozpoznawania.

Teoretycznie tak (widziano to u wczesnuakow którym podano za duzo kropli Vigantol). Praktycznie nie - sa badania prof. Holicka ktory badal podawanie kilkunastu tysiecy jednostek Wit D3 przez wiele miesięcy i nie wudzual przedawkowania.