Czy można schudnąć ok.20 kg w 2 miesiące?

Problem w tym że ważę 80 kg przy wzroście 170cm.Chciałabym waż co najwyżej 60 kg.Jake sa szanse że mi się uda?Jaką dietę mam stosować?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Ubytek 20 kilogramów w ciągu 2 miesięcy (10kg/miesiąc) można uzyskać jedynie poprzez głodzenie - czego nie polecam.
Pani obecne BMI wynosi ok. 27,6 kg/m2, co wskazuje na lekką nadwagę.
Przy masie ciała 60 kg Pani BMI będzie kształtowało się na poziomie 20,76 kg/m2 (zakres normy).

Musi Pani pamiętać, że gwałtowne chudnięcie może być dla organizmu bardzo dużym szokiem i doprowadzić do jego rozregulowania (np. zaniku miesiączki).

Najlepiej gdyby traciła Pani na wadze ok. 0,5-1 kg tygodniowo (2-4 kg miesięcznie).
Utrata 20kg w ciągu 2 mcy z pewnością będzie wiązała się z efektem jo-jo i znacznym osłabieniem organizmu, dlatego zdecydowanie to Pani odradzam.

By schudnąć bez uszczerbku dla zdrowia najlepiej by rozpoczęła Pani dietę 1200-1400 kcal.

Nie wiem czy jest Pani osobą aktywną i w jakim jest Pani wieku. Generalnie zwiększenie  aktywności fizycznej przyśpieszy proces utraty masy ciała.
By "zgubić" 1 kg tkanki tłuszczowej trzeba spalić, lub nie dostarczyć organizmowi 7000 kcal.
Przykładowo godzina aerobiku to ok. 500-600 kcal w zależności od jego intensywności.
Przy 2 zajęciach tygodniowo, po miesiącu straci Pani dodatkowo 0,5 kg tkanki tłuszczowej. Przy 4 godzinach tygodniowo przez miesiąc - minus 1 kg.