Czy można schudnąć po odzyskaniu miesiączki?

Witam! Chorowałam na anoreksję, przez co straciłam miesiączkę. Boję się myśli o nadmiernym przytyciu, jednak żeby odzyskać okres, wiem że muszę. Słyszałam, że jak się dostanie w końcu miesiączkę, to można zmniejszyć wagę. Czy to prawda? Obecnie ważę 51 kg przy wzroście 160 cm. Norma zaczyna się od 47 kg. Czy jeśli po odzyskaniu miesiączki spadnę do tych 47-8 kg, to zatrzyma mi się okres ponownie? Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

regularne cykle miesięczne zależą m.in. od prawidłowej masy ciała. Trudno jest obecnie stwierdzić, czy utrzymanie masy ciała na dolnej granicy normy zagwarantuje utrzymanie miesiączek.
Weź pod uwagę, że będzie to trudne, a stała koncentracja na temacie wagi, wyznaczanie nieprzekraczalnych granic masy ciała będzie oznaczało, że nadal masz objawy anoreksji.

Z pozdrowieniami