Czy można stosować plastry razem z tabletką ''po''?

Witam, mam pytanie, we wtorek powinnam zmienić plaster antykoncepcyjny lecz zrobiłam to dopiero w środę, muszę dodać, że we wtorek doszło do stosunku i boję się, że plaster nie działał już. Chce zażyć tabletkę ''po'' czy mogę to zrobić, kiedy mam plaster? Czy muszę go zdjąć?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku konieczności zastosowania antykoncepcji awaryjnej należy przyjąć takową tabletkę nie przerywając stosowania plastrów czy zwykłych tabletek antykoncepcyjnych.
Działanie powinno być zgodne z oczekiwaniami, jeśli tabletka po zostanie zażyta w czasie zalecanym przez producenta.

Należy zwrócić uwagę, że należy stosować plastry zgodnie z dotychczasowymi zaleceniami, a ewentualne krwawienie po antykoncepcji awaryjnej nie jest krwawieniem z odstawienia.

Redakcja abcZdrowie.pl