Czy można wydłużyć przerwę pomiędzy braniem tabletek?

Witam. Wzięłam pierwsze opakowanie tabletek. Powinnam wziąć 1 tabletkę wczoraj (bo upłyneło 7 dni przerwy), ale nie zrobiłam tego. Czy zrobi to jakąś różnicę, jeśli wezmę ją dziś? Przerwa między braniem tabletek będzie trwała 8 dni.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oczywiście, że zrobi różnicę. Jeśli przerwa trwa ponad 7 dni, ryzyko ciąży rośnie. Przerwy nie wolno wydłużać!!!

Musi Pani jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę i stosować przez 7 dni dodatkowe zabezpieczenie.
Jeśli w tygodniu przerwy doszło do stosunku, przed przyjęciem tabletki proponuję zastosować antykoncepcję "po stosunku". Po zażyciu tabl. "po", zwykłą antykoncepcję należy przyjąć po 12 godzinach.