Czy można wyleczyć wirusowe zapalenie oskrzeli?

Najpierw występuje katar potem ból gardła a następnie kaszel, skurcz oskrzeli, duszność, chrypka i tak jest co dwa tygodnie i muszę brać antybiotyki, brałam już leki na odporność i nie pomogły. Czym można to jeszcze leczyć?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pytaniu niestety zawartych jest bardzo mało danych.
Jeżeli infekcje dróg oddechowych często nawracają warto zwrócić uwagę czy są czynniki, które powodują nasilenie dolegliwości. Być może zmiany mają pochodzenie alergiczne. Także aura i ogrzewanie pomieszczeń niekorzystnie wpływa na nasze drogi oddechowe.

Często stosowanie antybiotyków niestety doprowadza do osłabienia naturalnej flory bakteryjnej organizmu co może sprzyjać nawrotom infekcji. Zawsze warto podczas antybiotykoterapii stosować preparaty pałeczek kwasu mlekowego (dostępne w aptekach w wielu postaciach bez recepty).

Jeżeli infekcje często nawracają można rozważyć szczepienia ochronne zalecane w kalendarzu szczepień.
Wzmacnianie odporności wymaga czasu. Polecam artykuły zawarte na naszym portalu poświęconemu właśnie odporności, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-wzmacniac-odpornosc
http://portal.abczdrowie.pl/odpornosc-z-domowej-spizarni

Pozdrawiam