Czy można wypełnić ubytek w zębie tak, aby wyglądał naturalnie?

Czy można wypełnić ubytek w zębie tak, aby wyglądał naturalnie jak przed wizytą u dentysty? Miałam niedawno wypełniony niewielki ubytek, jednak nie podoba mi się to jak detysta wykonał plombę. Ząb jest teraz płaski i nie wygląda naturalnie, bardzo mi to przeszkadza. Co prawda jest to szóstka, której i tak nie widać ale źle się z tym czuje.

Ząb musi wyglądać naturalnie. Na tym polega stomatologia estetyczna aby odwzorować wszystkie szczegóły anatomiczne zęba zwracając szczególną uwagę na powierzchnię żującą. Kolor też powinien być dobrany idealnie aby odbudowany ząb wyglądał pięknie i naturalnie.

Witam. Dziś tak ubytków się już nie wypełnia, jest to stary sposób. Obecnie trzeba dbać o szczegóły anatomiczne zęba i jego estetyczny wygląd. Proszę reklamować. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Można wykonać wypełnienie tak ,że nawet dentysta mogłby mieć w pierwszej chwili problem z rozpoznaniem .Technika warstwowa i nanokompozyty , do tego barwniki , kolory zębinowe i szkliwne dają bardzo duże możliwości odtwórcze , do tego odrobina wyobraźni i znajomość anatomii

Możliwy jest dobór koloru wypełnienia, jego przezierność. Powierzchnię też mozna ukształtowac o ile oczywiście pozwalaja na to warunki zgryzowe.