Czy można zachorować na białaczkę, pijąc ocet?

Moja bliska koleżanka od miesiąca się odchudza. Dwa razy dziennie pije ocet kuchenny spirytusowy, bo, jak twierdzi, to pomaga w odchudzaniu. Na wielu stronach w internecie czytałam, że picie octu jest groźne, bo może spowodować białaczkę. Odradzałam jej to, ale mnie nie słucha, mówiąc, że to bajki. Czy to prawda? Czy jest to bardzo prawdopodobne, czy raczej tylko jeden przypadek na wiele? Nie wiem, jak do niej dotrzeć.
ponad rok temu

Witam serdecznie!

W internecie pojawia się wiele, nie zawsze prawdziwych informacji. Picie octu nie powoduje rozwoju białaczki. Najlepiej spożywać ocet jabłkowy, który nie tylko wspomaga odchudzanie, ale także produkcję czerwonych krwinek. Oczywiście należy pić w formie rozcieńczonej - 2 łyżki octu na pół szklanki przegotowanej wody. Nie jest wskazany jedynie u osób z problemami żołądkowo-jelitowymi, jak np. wrzody lub nadżerki.

Pozdrawiam serdecznie