Czy można zajść w ciążę podczas miesiączkowania?

Kochałam się z chłopakiem w 3 dniu cyklu( kiedy miałam jeszcze miesiączkę)miesiączka skończyła się po6 dniach ale od tej pory pobolewa mnie podbrzusze. Kochaliśmy się bez zabezpieczenia i nie wiem czy jest możliwość zajścia w ciążę. dodam że jestem teraz w trakcie dni płodnych i pojawił się u mnie przezroczysty śluz i odczuwam kłucie w jajnikach. Czy to oznacza że jestem w ciąży?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Zaobserwowane objawy świadczą raczej o owulacji niż o ciąży (przeźroczysty śluz, kłucie jajników).
Ryzyko zapłodnienia w trakcie krwawienia miesięcznego teoretycznie istnieje, jak przy każdym stosunku bez zabezpieczenia, jednak jest ono bardzo niewielkie.
Sugeruję wykonać test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki lub po tym terminie, jeśli ta się nie pojawi.