Czy można zajść w ciążę przez wkładanie palca ze spermą do pochwy?

Chcę zajść w ciążę. Więc w trakcie dni płodnych po odbytym stosunku, gdzie mój partner zazwyczaj spuszcza się na mój brzuch, biorę spermę do ręki i wkładam palcem ją do pochwy.
Czy szanse na zajście w ciążę są takie same jak przy skończeniu w środku pochwy?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Proszę pamiętać, że decyzja o zajściu w ciążę powinna należeć do obojga partnerów. Pani partner będzie ponosił odpowiedzialność za dziecko na równi z Panią i dlatego powinien na równi z Panią uczestniczyć w tej bardzo ważnej dla każdej pary decyzji. Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest dużo niższe niż normalnie, ale może do niego dojść.
Proponuję porozmawiać z partnerem o chęci posiadania dziecka i zacząć się o nie starać w klasyczny sposób.

Pozdrawiam serdecznie!