Czy można zajść w ciążę w czasie krwawienia poronnego?

Witam, mam pytanie. Otóż poroniłam około 4 tygodnia ciąży. Jednak nie wiedziałam, że to ciąża. Myślałam, że to miesiączka.
Krwawienie trwało 3 dni i ustało i w tym czasie współżyłam, lecz potem krwawienie powróciło na 3 tyg i wtedy dowiedziałam się, że to poronienie. Czy jest możliwość, że mogłam pomiędzy tymi krwawieniami zajść w ciążę? Po ustaniu krwawienia zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Teoretycznie, możliwe, że wynik pozytywny spowodowany był utrzymywaniem się HCG we krwi po poronieniu. Jeśli jednak test wykonała Pani aż po ok. 4 tygodniach od poronienia, to bardziej prawdopodobne, że jednak zaszła Pani ponownie w ciążę. Owulacja pojawia się zwykle ok. 2-4 tygodnie po poronieniu, tak więc szansa była.

Pozdrawiam!