Czy można zajść w ciążę w czasie okresu?

Witam mam pytanie. Mam 25 dniowy cykl regularny, miesiączkę zawsze mam 5 dni. Otóż okres dostałam 28-10-2010 r w trzeci dzień, czyli miesiączki 30-10-2010 współżyłam bez zabezpieczenia i chłopak doszedł we mnie. 1-11-2010 wieczorem skończyła mi się miesiączka. Przeważnie dni płodne mam 11 dnia cyklu. Boję się, że zajdę w ciążę. Proszę o pomoc, z góry wielkie dzięki.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam

Według różnych źródeł plemniki w narządach rodnych kobiety mogą przeżyć nawet do 10 dni. Dodatkowo nawet najbardziej regularny cykl może stać się w każdej chwili nieregularnym. Co za tym idzie, każde współżycie bez zabezpieczenia może zakończyć się ciążą.
W Pani przypadku ryzyko jest niewielkie, jednak proszę po 10 dniach wykonać test ciążowy dla potwierdzenia lub wykluczenia takiej możliwości.

Pozdrawiam