Czy muszę czekać z testem ciążowym?

15 lutego powinnam dostać okres i do dnia dzisiejszego go nie ma. Zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny. Wybrałam się więc do lekarza. Nie widać ciąży, powiedział żebym poczekała około tygodnia i znów mam zrobić test. Jeśli wyjdzie negatywnie to mam wziąć Luteinę. Czy to w razie czego może zagrozić dziecku? Lekarz powiedział, że robienie badań krwi nie ma sensu. Troszkę jestem teraz zagubiona. Dodam, że bolą mnie piersi, mam bóle brzucha jak przy miesiączce i mam temperaturę cały czas ok. 37 stopni. Proszę o jakieś wskazówki. Dziękuję z góry.

Witam serdecznie!

Przyznam, iż nie wiem, dlaczego lekarz odradził Pani oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej. Domowe testy ciążowe cechują się jedynie/aż 98% skutecznością. Test z krwi wykonany co najmniej 8 dni po zbliżeniu daje 100% wiarygodne wyniki. W obecnej sytuacji nie ma zatem wskazań do odczekiwania kolejnych 7 dni dla wykluczenia ciąży. Zaordynowany Pani preparat na wywołanie miesiączki nie szkodzi dzieciom. Jest to syntetyczny progesteron, nierzadko zalecany pacjentkom plamiącym w pierwszych tygodniach ciąży do jej podtrzymania. Nie ma zatem powodów do obaw o ewentualne działanie teratogenne.

Pozdrawiam