Czy muszę przyjmować lek na toksplazmozę, będąc w ciąży?

Witam, proszę o konsultację. Dnia: 16.12.11 robiłam badania na TOXO, gdzie wyniki to: a-TOXO IgG 277; a-TOXO IgM dodatni. A dnia: 21.12.11 AWIDNOŚĆ PRZECIWCIAŁ W KL. IgG 0,44 (według kryteriów laboratorium i metody ELFA, na aparacie VIDAS - wysoka awidność wykluczająca zakażenie w ciągu ostatnich 3-5 miesięcy). Toksoplazmoza IgG 66,00 IU/ml, gdzie wynik ujemny 4, wynik wątpliwy 4-8, wynik dodatni 8. Proszę o analizę i czy konieczne jest zażywanie antybiotyku Rovomacyny, jestem w ciąży:) Pozdrawiam:)

Witam!
Powodem zastosowania leczenia był m.in. dodatni wynik przeciwciał w klasie IgM anty-Toxo, który sugeruje aktywny proces chorobowy. Wysoka awidność (w oparciu o normy danego laboratorium) sugeruje jedynie przebycie Toxoplazmozy, a w związku z tym brak realnego zagrożenia dla dziecka. W tej sytuacji z uwagi na pewne ryzyko wydaje się, że bezpieczniejsze jest zastosowanie leczenia niż jego brak. Spiramycyna jest lekiem bezpiecznym dla dziecka i terapia nie powinna zaszkodzić dziecku. Pozdrawiam serdecznie!