Czy muszę wyciąć torbiela włosowatego?

Miałem torbiela włosowatego chirurg stwierdził że nie trzeba go wycinac bo jest mały ostatnio wydziela się mała wydzielina ropna stosowałem tribiotyk i gdy go używałem rana swędziała i stwierdziłem że sie goi ale cały czas mam te małe wydzieliny ropne a zdarza sie jednak ze przez rane nie wydziela sie ropa czy wystarczy jakis antybiotyk od chirurga czy trzeba jednak wyciąc tego torbiela?

Jedynym skutecznym i najbardziej właściwym sposobem leczenia torbieli włosowej niezależnie od jej wielkości jest zabiegowe usunięcie jej. Nie ma w tym względzie skutecznego leczenia zachowawczego. Proszę ponownie z tym problemem udać się do chirurga.