Czy na odchudzanie lepiej pić zieloną czy czerwoną herbatę?

Mój wzrost to 152 cm, masa ciała 61 kg. Czy moja waga jest zbyt duża? Co zrobić, by ją zwiększyć? Mam 13 lat. Jestem dziewczyną. Dużo czasu spędzam przed komputerem, codziennie jeżdżę na rowerze, czasami skakam na skakance, mam zamiar jeździć na rolkach. Nie podejmowałam żadnych prób odchudzania i nie stosowałam diet. W mojej rodzinie nie występuje nadwaga. Nie byłam u lekarza. Jem różnie. Czy w odchudzaniu pomoże mi zielona herbata? A może lepiej pić czerwoną?

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 26 i wykracza poza 97 centyl, co oznacza znaczną nadwagę. Powinnaś skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, który oceni, czy ta nadwaga jest jedynie wynikiem złego odżywiania, czy też jakiś zaburzeń w organizmie. Dla nas informacja, że ,,jesz różnie'' nie jest wystarczająca. Pamiętaj, żeby nie odchudzać się na własną rękę, ponieważ możesz sobie zaszkodzić.

Zapoznaj się z informacjami na temat odchudzania u dzieci i młodzieży:
http://portal.abczdrowie.pl/odchudzanie-dzieci

oraz z piramidą żywienia, według której powinnaś się odżywiać:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Zielona herbata oraz czerwona są napojami wspomagającymi odchudzanie. Nie powinnaś ich traktować jako środka odchudzającego, a jako zdrowy napój obok wody mineralnej, czy herbat owocowych. Oczywiście  w ilościach umiarkowanych.

Polecam zapoznanie się z artykułem: herbata.

Pozdrawiam