Czy na początku ciąży wzrasta temperatura?

Miesiączka powinna wystąpić 7 lutego i nadal jej nie ma. Wczoraj robiłam test i wyszedł negatywnie. Jednak dzisiaj temperatura mi skoczyła z 37,2 na 37,4. W ciągu dnia nawet utrzymuje się na poziomie 38.

Czy jest możliwośc że jestem w ciąży? Jak to jest z tą temperaturą?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Temperatura rośnie zwykle tuż po owulacji i pozostaje mniej więcej na stałym poziomie do końca cyklu. Jeśli dojdzie do zapłodnienia, temperatura pozostaje wyższa. Jeśli zaś nie dojdzie do ciąży, to w czasie miesiączki znów staje się niższa. Różnica 0,2 stopnia jest bardzo nieduża. Skoro jednak temperatura rośnie nawet do 38 stopni, można przypuszczać, że boryka się Pani z jakąś infekcją. Może jest Pani przeziębiona lub ma jakiekolwiek objawy ze strony układu moczowego? W ciąży, w warunkach prawidłowych (przy nieobecności zakażenia), nie spotykamy się z tego rzędu temperaturami. Ponieważ jednak, jak rozumiem, miesiączka cały czas nie pojawiła się, radzę powtórzyć test- np. za 3 dni. Czasem we wczesnym okresie ciąży wynik może być fałszywie negatywny.
Pozdrawiam!