Czy nadmierny wysiłek fizyczny mógł wpłynąć na regularność okresu?

Mam na imię Justyna i mam 20 lat. W zeszłym miesiącu spóźnił mi się okres 8 dni i miałam go 7 dni. W tym miesiącu jest tak samo, okres spóźnia się już 6 dzień. Od miesiąca chodzę na aerobik i zażywam L***. Może to powoduje brak okresu? Jestem po dwóch ciążach i od 8 miesięcy miesiączkowałam regularnie.

Witam serdecznie,
duży wysiłek fizyczny może być przyczyną opóźnienia miesiączki. Ponadto ubytek masy ciała dodatkowo wpływa na opóźnienie okresu.
Przyczyną zaburzeń cyklu mogą być zaburzenia hormonalne. Gdyby kolejne miesiączki pojawiały się z opóźnieniem konieczna będzie wizyta u ginekologa. Najlepiej aby to był ginekolog-endokrynolog.
Pozdrawiam