Czy należy wierzyć testom, nawet tym pozytywnym, czy jednak udać się do ginekologa?

Witam!
Chciałabym dowiedzieć się, czy jeżeli przeszłam toksoplazmozę już kilka lat temu, obecnie mam 20 lat i jestem w ciąży, to może to mieć jakiś wpływ na dziecko, mogę poronić?
Poczęcie nastąpiło w ogóle 10 grudnia 2010 roku. Jak wyliczyć, który to jest tydzień, zwłaszcza, że miesiączkę miałam dostać dzień po stosunku, jednak minął już prawie miesiąc, jeden test wyszedł negatywny, drugi pozytywny, bolą mnie piersi, brzuch, nie wiem, czy należy wierzyć testom, nawet tym pozytywnym, czy jednak udać się do ginekologa.
Proszę o jak najszybszą odpowiedź.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Zakażenie tokspoplazmozą w przeszłości nie ma wpływu na przebieg ciąży.

Testy ciążowe dostępne w aptekach są czułe i swoiste, dlatego można stwierdzić ciążę.
Badanie u ginekologa ją potwierdzi, a także umożliwi weryfikację, czy ciąża dobrze się rozwija.

Z poważaniem