Czy natrętne myśli znikną po leku przeciwdepresyjnym?

Witam, od 2 tygodni biorę lek przecidepresyjny z grupy SSRI. Czy natrętne myśli i myśli samobójcze znikną po tym leku?
ponad rok temu

Witam!

Leki przeciwdepresyjne z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny są obecnie  lekami pierwszego rzutu w leczeniu zaburzeń depresyjnych oraz zaburzenia obsesyjno-kompulsywnego. Uważane są za leki o podobnej skuteczności, niezależnie od preparatu. Zazwyczaj są dobrze tolerowane i mają mało działań ubocznych.

W leczeniu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych stosuje się zazwyczaj dawki większe niż w leczeniu depresji. Skuteczność terapeutyczną leków z grupy SSRI ocenia się na 22-62%.

Poprawa nastroju i zmniejszenie nasilenia objawów obsesyjnych następuje zazwyczaj w 3-4 tygodniu stosowanie leku w dawce terapeutycznej. Na początku terapii może nasilać się niepokój. Jeśli tego typu objawy są nasilone lub nie ustępują po upływie 2-3 tygodni leczenia, należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym.

Z pozdrowieniami

Nazwę leku edytowano.