Czy nerka mogła się uszkodzić?

Upadłem na schodach i mam prawdopodobnie pęknięte żebro prawie na wysokości nerki - czy mogła ona się też uszkodzić? Miałem zaraz zrobione usg jamy brzusznej i wszystkie narządy, jak stwierdził lekarz, są w porządku, ale odczuwam nie tylko ból żebra, ale i okolic nerki.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Teoretyczne przy opisanym zdarzeniu mogło, lecz nie musiało, dojść do uszkodzenia nerki. Ból nerki może być pomylony z bólem żeber, który może promieniować w okolicę nerki. Jest on szczególnie dokuczliwy w przypadku stłuczenia.
Jeśli zauważy Pan niepokojące objawy, takie jak np. krwiomocz lub atak kolki nerkowej (nagły, silny, nieustępujący ból) powinien pan zgłosić się niezwłocznie do lekarza.