Czy nerwica może doprowadzić do zawału lub uszkodzić serce?

Witam ja biorę Viscen 5 mg od pół roku i mam stw tachykardię na tle nerwowym jednak jedynie pije melisę. Od jakiegoś czasu mam duszności, strach że umrę, boję się być sama w domu, kołatanie serca przed snem, trudności w spaniu. Nawet nieraz biorę hydroxyzinum jak mi dokucza wszystko ale to chyba nie rozwiązanie i oto moje pytanie czy nerwica może doprowadzić do zawału, uszkodzić serce jak non stop jest w napięciu nerwowym? pozdrawiam

Radzę zgłosić się do psychiatry i uzyskać pomoc. Objawy powinny ulec zmniejszeniu po zastosowaniu bezpiecznych leków, być może wskazana jest również pomoc psychologiczna.
Powodzenia!

Najprawdopodobniej objawy jakie Pani opisuje są natury psychosomatycznej. Przede wszystkim powinna Pani zwrócić się do psychologa, z którym będzie Pani mogła przepracować swoje trudności.

Leczenie farmakologiczne tłumi jedynie objawy lękowe, czyli takie, które Pani opisuje - żadna niebieska tabletka, ani różowa pigułka nie rozwiążą Pani problemów. Może to zrobić wyłącznie Pani z pomocą specjalisty jakim jest psycholog.

Życzliwie zachęcam do konsultacji psychologicznej, a następnie do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl